ייעוץ קרינה

חברת לייף סייבר פתרונות קרינה בע"מ מובילה את תחום ייעוץ וליווי פרויקטים. ייעוץ זה מתבצע בשלבי התכנון ע"י צוות מהנדסים מומחים בתחום התאימות האלקטרומגנטית, בעלי וותק של שנים, אשר הוסמכו ע"י המשרד להגנת הסביבה. מטרת הייעוץ בשלב זה הינה לאתר אזורים בהם רמות שדה מגנטי או רמות הקרינה הבלתי מייננת הצפויה חורגות ומשפיעות על אזורים מאוכלסים ברציפות במבנה כפונקציה של משך החשיפה בכל אזור. בסוף התהליך תוך התחשבות בחוק הקרינה הבלתי מייננת והמלצות המשרד להגנת הסביבה, מתקבלת תמונה מפורטת של האזורים הנדרשים לטיפול. המודעות לנזקי החשיפה לקרינה הולכת וגוברת ובשנים האחרונות אנו עדים לשינוי מבורך שחל בענף הבנייה והתשתיות. קבלנים, יזמים ואנשים פרטיים מעוניינים להקים מבנים חדשים או לשפץ מבנים קיימים תוך דאגה כנה לכך שהציבור והדיירים לא יהיו חשופים לרמות קרינה גבוהות, קרינה מרשת החשמל ומתקני החשמל וקרינה סלולארית. בנוסף, גל הבנייה הירוקה שולט כיום וחשוב כי יזמי וקבלני הבנייה יקבלו ייעוץ מקצועי מחברת לייף סייבר. ייעוץ הנדסי מקצועי לקרינה טרם תחילת הפרויקט חיוני על מנת לעמוד בדרישות ובהמלצות של המשרד להגנת הסביבה ומאפשר לקבלן, ליזם או ללקוח הפרטי לשמור על בריאות הדיירים במבנה שיוקם. חשוב לדעת כי ייעוץ מקצועי הניתן על ידי חברתנו חוסך עלויות וימנע הוצאות גבוהות הדרושות למציאת פתרונות בעקבות תכנון לקוי וללא ייעוץ.

חיזוי קרינה

בתחום חיזוי / סימולציה / סקר קרינה חברת לייף סייבר מבצעת מאות פרויקטים מדי שנה. מטרת חיזוי הקרינה לתת מענה למצב שלא ניתן לבצע מדידת מעשית של הקרינה או השדה המגנטי. חיזוי הקרינה הינו תהליך שבו על סמך נתונים טכניים מתבצעת אנליזה ממוחשבת של צפיפות השדה המגנטי במרחב, על סמך התוצאות ניתן לקבוע את אופן השינוי או הטיפול שנדרש לבצע ולקבל החלטות חשובות במבנה או במתקן טרם התחלת הבנייה. חיזוי הקרינה בכלל הפרויקטים מתבצע ע"י מהנדס מומחה ומוסמך שהוא יועץ קרינה בעל ניסיון רב בביצוע חיזויים ומדידות קרינה באמצעות תוכנת סימולציה ייעודית הטובה בעולם, שבעזרתה ניתן להציג ללקוח תרשימים מספריים וגרפיים של צפיפות השדה המגנטי. תוצאות החיזוי מאפשרות ניתוח ואפיון של אפשרויות הטיפול הנדרשות.

מפרט מיגון הנדסי

כאשר מתקבל מצב שתוצאות המדידה המעשית או תוצאות חיזוי הקרינה חורגות מהמלצות המשרד להגנת הסביבה, הלקוח או כל גוף אחר בעל דרישות סף מחמירות אף יותר. נוצר מצב שדורש טיפול מניעתי לחשיפה הציבור לרמות קרינה גבוהה לזמן ממושך. לייף סייבר תיתן פתרון והנחיות מתאימות בהתאם לממצאים ולצרכי הלקוח. הפתרון המידי הנכון וזול ביותר הוא הרחקת מקור הקרינה או לחילופין שינוי אזור המיועד לשהייה רציפה. במצב שלא ניתן לבצע שינוי אדריכלי או מיקומי (מצב מורכב יותר) נדרש לתת פתרון ע"י מהנדס שהוא גם יועץ קרינה בעל ניסיון בביצוע מפרטי מיגון הנדסיים להורדת רמות הקרינה לרמות המומלצות תוך התחשבות בגורמים רבים המשפיעים על תכנון זה כגון: מקור היוצר את הקרינה מהיבט של התדר, עוצמה, כיוון ואזורי שהייה. תנאי שטח ודקורציה, קביעת יעד לרמת הקרינה המקסימלית, מגבלות תקציב ולוחות זמנים. ובהתאם לתוצאות החיזוי ו/או המדידה המעשית בשטח. מפרט המיגון ההנדסי מכיל את פירוט השטחים הנדרשים לטיפול, פתרונות אפשריים וקביעת תצורה לביצוע הפתרונות המומלצים. בין השאר יפורטו סוגי החומרים הנדרשים, אופן ההתקנה ודגשים חשובים.