קיימות שתי סוגי בדיקות: בדיקת רעש סביבתית רגעית ובדיקת רעש סביבתית לזמן ממושך.

חשוב להבין כי יש שוני רב בין אנשים גם מההיבט של הרגישות לרעש. יתכן שצליל שנשמע לך נעים יהיה עבור השכנים מטרד ופגיעה באיכות החיים.

אנו חשופים למפגעי רעש מדי יום בבית, בעבודה, במקומות הבילוי ולמעשה בכל מקום. מפגעי הרעש מהווים מטרד, עלולים לסכן את בריאותינו ופוגעים באיכות חיינו. חברתנו מעניקה מעטפת שירותים רחבה בתחום ההנדסה הסביבתית ולחברה ניסיון וידע רב באיתור מפגעי רעש, בדיקות ומדידות רעש, אקוסטיקה ומפגעי רעש בעבודה, ניטור ומניעת רעש. אנו מבצעים בדיקות רעש ואקוסטיקה לכל דורש ולכל סוגי הלקוחות- פרטיים, מוסדיים ועסקיים. בדיקות רעש ואקוסטיקה מבוצעות על ידי ציוד חדשני ומתקדם ועל ידי צוות מהנדסים מומחים ומוסמכים בנושא. בסיום הבדיקה אנו מפיקים דו"ח וחוות דעת הכוללת המלצות ופתרונות, הדו"ח קביל בבתי המשפט.

בינואר 2011 פורסם תיקון לתקנות למניעת מפגעים (מניעת רעש) משנת 1992 באזורי מגורים במטרה לשפר את איכות החיים בישראל. בתקנות החדשות נכללו שינויים בשעות המותרות לעבודות רועשות באזורי מגורים כמו שיפוצים, בנייה, שימוש בציוד גינון וחל איסור מוחלט על שימוש במפוחי עלים וחזיזים. בנוסף, חברות בארץ נדרשות לבצע בדיקת אקוסטיקה על מנת להבטיח חשיפה נמוכה לרעש עבור העובדים ולשמור על סביבת עבודה בטוחה. חשוב לדעת כי חשיפה ממושכת למפגעי רעש מהווה סיכון בריאותי ועלולה לפגוע באופן בלתי הפיך בשמיעה וכן מהווה מטרד, פגיעה חמורה באיכות החיים וסיכון בטיחותי.

יש מגוון רחב של מפגעי רעש המשפיעים עלינו באופן ישיש בסביבת המגורים, בבית, בעבודה ובמקומות הציבוריים והפתוחים. בבית אנו חשופים למפגעי רעש כמו רעש משכנים, רעש מזגנים, רעש מבתי עסק הפועלים בסמוך לבית ורעשים סביבתיים הנובעים מעבודות המתבצעות באזור המגורים, ביניהן עבודות גינון ועבודות בנייה (שיפוצים, ציוד כבד, סלילת כבישים, עבודות תשתית ועוד). בעבודה אנו חשופים למפגעי רעש שונים העלולים לסכן את יכולת השמיעה שלנו וזו חובתו של המעביד ליצור סביבת עבודה בטוחה. כמו כן, מפגעי רעש מהווים סכנה לבטיחותו של העובד שעלול לא לשמוע צופרי אזהרה ולכן חשוב לטפל בנושא ולמנוע תאונות עבודה. באזורי תעשייה ובמפעלים רבים יש מפגעי רעש רבים והעובדים חשופים לכך ועלולים לסבול מנזקים בלתי הפיכים. יש במפעלים מכונות רועשות, מערכות כריזה, צופרים ורעשים הנובעים מהפעלת ציוד הנדרש לביצוע העבודה כמו מסורים, מדחסים, גנרטורים, מכונות חיתוך ועיבוד ועוד.
גם במקומות הבילוי והקניות אנו חשופים למפגעי רעש שונים במועדונים, בפאבים, בקניונים, במסעדות ובבתי קפה. מפגעי הרעש של מוקדי הבילוי והקניות מהווה מטרד לתושבים הגרים באזור ולשוהים באתרי הבילוי והקניות אשר חשופים לרעש גבוה מעל המותר לחוק ומסכנים את בריאותם.

חברת "לייף סייבר" מתמחה בבדיקות רעש ואקוסטיקה באמצעות מכשור מקצועי ומתקדם. בשלב הראשון של הבדיקה מאתר הצוות את מפגעי הרעש האפשריים במקום העבודה, באזור המגורים או בכל מקום אחר ובודק האם יש צורך בבדיקת רעש והאם יש חשש למפגעי רעש אסורים ומסוכנים. בשלב זה ניתן להיעזר בציוד בדיקה פשוט יחסית על מנת להחליט האם יש צורך בבדיקה מקיפה. במידה ומגלים כי רמת הרעש מהווה מטרד ומזיקה, מבצעים בדיקה מקיפה ולאחריה מפיקים דו"ח מפורט עם תוצאות חוות דעת מקצועית (קביל בבית משפט) והמלצות וייעוץ לפתרונות.